spoločnosti, ktoré mi dôverujú

spätná väzba | referencie | odporúčania

povedali o mne…

Martina MagicTomi je veľmi srdečný a optimistický človek. Jeho prirodzená empatickosť z neho robí v mojich očiach rodeného kouča. Je mi cťou s ním pracovať na spoločných projektoch a osobitne si cením naše priateľstvo. Aj keď by sa dalo povedať, že sme v koučovacom odbore konkurenti, vďaka vyznávaniu koučovacej filozofie zdieľame názor, že spolupráca prináša viac úžitku než súťaženie.
Tomas BuzoganTri roky v telekomunikačnom sektore mi do života dali nesmierne veľa. Hlavne pod Tomiho vedením som sa naučil úžasne množstvo predajných techník a tiež silné nástroje pre zvládnutie stanovených úloh. Tomi je mimoriadne vľúdnym a dobrým mentorom aj koučom. Vie správnou formou nabudiť a nasmerovať na cieľ. Z jeho školení som si stále odnášal skvelé nápady a myšlienky, ktoré som vedel aplikovať v praxi.
Tomáš Buzogaň, konzultant predajne, O2 Slovakia, Prešov
Zuzana BirknerovaTomiho som spoznala pri absolvovaní druhého modulu Akadémie koučovania. Jeho spontánny, priateľský prístup ma hneď zaujal. Entuziazmus a zanietenosť pre koučovanie z neho srší. Je pozorný ku svojmu okoliu, čo ho predurčuje k tomu, aby bol dobrým a vnímavým koučom. Jeho zručnosť a kreativita sa mi potvrdila na našom ďalšom spoločnom pracovnom stretnutí. Na workshope „Zahryznite sa do príležitosti“ bol jeho tvorivý rukopis citeľný na každom kroku. Klobúk dole a veľa úspechov Tomi!
doc. PaedDr. Zuzana Birknerová, PhD., MBA, Katedra manažérskej psychológie, Fakulta manažmentu, PU v Prešove
Marina ManojlovicTomáša som mala možnosť zažiť priamo „v akcii“ niekoľko krát. Vždy som na ňom obdivovala to ako jednoducho vie vysvetliť aj tie najzložitejšie propozície a produkty. Ako správny kouč správne mierenými otázkami vie ľudí dostať k riešeniu. Zároveň oceňujem aj jeho entuziazmus a pozitívny prístup k veciam, ktoré sú priam nákazlivé. Ak sa chcete posunúť ďalej v osobnom rozvoji alebo pomôcť svojím zamestnancom, Tomáš je určite ten správny človek na ktorého sa treba obrátiť.
Marina Manojlovič, projektový manažér, Bratislava
Jednoznačne doporučujem vyuziť služby, ktoré Tomáš ponúka. Či už ako kouč ale aj ako lektor má  profesionálny prístup. Jeho školenia sú jedinečné a pútavé. Odnášam si od neho poznatky, ktoré dokážem ihneď zúžitkovať vo svojom pracovnom živote.
Bc. Matúš Čarný, riaditeľ pobočky banky, Košice

aký úžitok prinieslo koučovanie mojim klientom?

Jakub BulecikRozhovor s Tomim bol veľmi príjemný. Získal som ďalšie skúsenosti, ktoré ma posunú dopredu. Koučovanie ako také by som jednoznačne odporúčal aj mojim blízkym. Je to skvelý spôsob na hľadanie riešení a cieľov.
Jakub Bulejčík, Košice
Koučovací rozhovor mi pomohol zamyslieť sa, či idem správnym smerom, podľa svojich túžob, predstáv a pocitov. Cítila som počas koučovania dôveru, preto som vôbec nemala problém otvorene rozprávať o súkromí a víziách. Veci, ktoré som si uvedomila, posunú môj profesijný život dopredu.
Zuzana Richterová, HR nábor, Getrag Košice
Lukas PregaPri koučovaní s Tomášom som cítil dôveru, priateľskú atmosféru a jeho skutočný záujem o mňa. Vďaka rozhovoru som utriedil svoje hodnoty a posilnil pocit, že je možné nájsť prácu, po ktorej túžim. Najväčšou hodnotou je pre mňa uvedomenie si, že je dôležité hľadať vlastnú cestu! Koučovanie odporúčam každému. Nie sme totiž naučení klásť si tie správne otázky, no vďaka koučovaniu môžeme získať správne odpovede.
Lukáš Prega, Košice
Bol to veľmi príjemný a dôverný rozhovor. Koučovanie mi pomohlo nájsť veci, ktoré chcem zmeniť a aj spôsoby ako na to. K tomuto posunu najviac prispeli Tomášove poznámky z rozhovoru a správne kladené otázky z jeho strany. Najväčšou hodnotou, ktorú som získal pre seba je sebavedomie. Jednoznačne odporúčam koučovanie, keďže sebazdokonaľovania nie je nikdy dosť 🙂
Martin Pavlov, Košice
Vďaka koučovaciemu rozhovoru s Tomášom som zistil, že je to o mne, nie o ostatných. Zistil som to pomocou vizualizácie a vďaka vhodným otázkam. Najužitočnejšie bolo objaviť to, čo treba zmeniť. U mňa je to lenivosť a koučovanie mi ukázalo, koľko dverí mi moja lenivosť zatvára.
Jaroslav Timko, Košice
Lenka StryckovaKoučovanie s Tomim bolo pre mňa veľmi príjemným zážitkom, cítila som sa uvoľnene. Získala som odhodlanie zmeniť veci vďaka otázkam, ktoré ma podnietili zamyslieť sa nad vecami hlbšie. Najúžasnejší bol pre mňa pocit, že tú zmenu chcem. Bolo to to najkrajšie z celého víkendu. Odporúčam!
Lenka Strýčková, Košice

reakcie absolventov firemných školení a kurzov

Jozef RakosNajväčšou hodnotou je pre mňa uvedomenie si, že práca s ľuďmi má význam. Workshop mi potvrdil, že idem správnym smerom a to aj vďaka praktickej ukážky používania metódy GROW.
Jozef Rákoš, kouč, Slovenská sporiteľňa, a.s.
Účasť na workshope mi priniesla jasnejšie pomenovanie cieľov a získala som priestor na osobný rast. Uvedomila som si, že chcem mať skúsenosť z koučovania, ktorú viem využiť vo svojej praxi pri obchodných jednaniach a vedení tímu.
Zuzana Kuskuličová, Senior account manager, Jazyková škola EMPIRE
Vďaka účasti na workshope som si uvedomila, že mám v rukách nástroj na to, aby som dosiahla čo chcem a to nie len v práci, ale aj v osobnom živote. Najväčšou hodnotou je pre mňa získaná motivácia. Uvedomila som si, že veci pôjdu správnym smerom, ak človek chce a dokáže motivovať ľudí / zamestnancov.
Jana Slobodníková, špecialista pre personálny leasing, Personel Efekt
Michal NovakNajväčšou pridanou hodnotou kurzu predajných zručností je pre mňa nový spôsob nazerania na zákazníka ako na dlhodobejší obchodný potenciál a nie ako na rýchlotvorenú obchodnú príležitosť. Osobne som s kurzom a lektorom veľmi spokojný!
Michal Novák, IT support / sales, IT Impulse s.r.o.
Boris DobisNa workshope „Zahryznite sa do príležitosti“ som sa cítil výborne. Ako najužitočnejší prínos pre seba vnímam prácu s juniornými kolegami a tiež skupinové písomné koučovanie s metódou GROW.
Považujem koučovanie za veľmi sympatický, elegantný, nevtieravý a účinný spôsob komunikácie s podriadenými, s kolegami, s nadriadenými i samou sebou. Uvedomila som si to hlavne vďaka metóde GROW, ktorú viem využiť v zamestnaní aj v osobnom živote.
Andrea Molčanová, dispatching manager, ABONEX, s.r.o.

čo hovoria účastníci z trojhodinových workshopov?

Lukas JakabVďaka workshopu o spätnej väzbe som si prehodnotil časti myslenia. Opäť sa mi o niečo otvorili obzory v tejto oblasti a uvedomil som si dôležitosť neustáleho feedbacku. Vyhovela mi aj komornejšia atmosféra, cítil som sa lepšie, ako na veľkom skupinovom stretnutí.
Lukáš Jakab, produktový manažér, Across Private Investments
Veronika KrnacovaPochopila som význam spätnej väzby. Uvedomila som si, aké je dôležité sústrediť sa na aktívne počúvanie, vnímanie a pochopenie druhej strany v rozhovore. Najväčšiu hodnotu mi priniesli otvorené otázky, vďaka ktorým lepšie dokážem pochopiť ostatných.
Veronika Krnáčová, koordinátor, Evopharm s.r.o. Bratislava
Workshop vedený formou skupinového koučovania sa mi veľmi páčil. Bolo to pre mňa záživné a zábavné. Nemala som pocit, že iba sedím a počúvam nejaké informácie ako v škole, ale mala som možnosť sa aj aktívne zapojiť do diania.
Karin Hernández, Košice
Radoslav OnderisinZískal som zaujímavé stratégie, ako narábať s časom. Najväčšou hodnotou, ktorú som pre seba získal, je konkrétny nástroj a spôsob, vďaka ktorému sa dá efektívne riadiť čas.
Rado Onderišin, obchodný vedúci, OVB
Pavel LinkeschWorkshop bol pre mňa užitočný, lebo som mal čas a priestor prehodnotiť vlastné ciele a zadefinovať si kroky, ktoré ma k nim dovedú. Verím, že vďaka získaným vedomostiam si budem vedieť lepšie určiť priority.
Pavel Linkesch, freelancer
Z workshopu „plánovanie a priority“ na tému time management bolo pre ma najužitočnejšie zistenie, že veci, o ktorých som si myslela, že fungujú, v skutočnosti nefungujú. Okrem nových poznatkov som tak získala aj odhodlanie pustiť sa do nových vecí.
Dominika Hovancová, Košice

skupinové referencie z viacdňových kurzov

GakosMária Bielická: Stotožnila som sa s koncepciou školenia, vďaka čomu som si uvedomila svoje nedostatky pri efektívnom plánovaní času.
Petra Korbulecová: Na kurze som sa cítila veľmi príjemne. Zaujal ma spôsob prezentácie aj výklad.
Gabriel Kövér: Kurz bol pre mňa užitočný. Získal som návod, ako robiť veci jednoduchšie. Bol to hodnotný čas investovaný do seba.
Jana Önelová: Kurzy od Tomáša určite odporúčam. Je profesionálny, príjemný, ochotný a dynamický.
Zuzana Vargovčáková: Zamyslela som sa nad vecami, ktoré som si neuvedomila. Naučila som sa ako si efektívne plánovať úlohy.
GAKOS realitná kancelária, Košice, 10 účastníkov dvojdňového kurzu time management
ComuniqueDana Šimová: Uvedomila som si, že to čo považujem za dôležité ja, nemusí mať rovnakú váhu pre iných.
Simona Holotová: Našla som samú seba! Kurz mi tiež pomohol vyriešiť pracovné vzťahy a nájsť cestu k efektívnej komunikácii.
Petra Šlauková: Páčilo sa mi, že som mala priestor vyjadriť svoje názory. Školenie bolo veľmi spontánne.
Katka Norková: Naučila som sa, ako si všímať okolie detailnejšie, čo prispeje k lepšiemu pochopeniu iných.
Viktor Sucha: Školenie mi dodalo sebavedomie a pochopenie toho, ako ľudia rozmýšľajú.
Personel EfektŠtefan Lukács: Uvedomil som si, akú silu má pozitívnejší prejav a ako môžem dosiahnuť väčší vplyv pri predajných rozhovoroch.
Vierka Hoľanová: Získala som nové obchodné techniky, zručnosti a komunikačné finty.
Anna Bobková: Najužitočnejšie boli pre mňa nové triky na zvládanie námietok.
Jana Maňkošová: Školenie bolo veľmi príjemné. Vďaka koučovaciemu prístupu zo strany lektora bola komunikácia uvoľnená a otvorená.
Lenka Palenčarová: Naučila som sa viac o typológii uchádzačov, ako s nimi pracovať, zvládať námietky a aktívne počúvať.
Personel Efekt, Košice, 12 účastníkov trojdňového kurzu predajných zručností
GarissonZuzana Čechovičová: Školenie mi dodalo energiu a samozrejme aj vedomosti o tom, ako správne odhadnúť zákazníka.
Ingrid Pálffyová: Po školení verím, že sa mi podarí viac predajov doklepnúť do konca. Jednoznačne ma to posunulo ďalej!
Anna Vojteková: Bolo to zrozumiteľné a veľmi náučné. Osvojila som si dôležitosť aktívneho počúvania a kladenia otvorených otázok.
Janka Sokolová: Cítila som sa výborne, bolo to veľmi poučné! Po kurze sa budem vedieť lepšie orientovať a odhadnúť zákazníka.
Veronika Moravčíková: Školenie bolo príjemné a vecné. Najužitočnejšie pre mňa boli tipy na dotiahnutie a ukončenie predaja.
Garisson - svadobný salón, Žilina, 8 účastníkov celodenného školenia obchodných techník