čo je to koučovanie a ako funguje?

individuálny koučing | firemný mentoring | facilitácia skupiny

Koučovanie nás sprevádza riešením reálnych problémov v praxi. Pomáha nájsť odpovede na naše vlastné otázky, na našu konkrétnu situáciu, v ktorej sa nachádzame. V tom sa koučing najviac líši od klasického vzdelávania a školení, pri ktorých sme väčšinou iba informovaní o teórii a prezentujú sa skúsenosti iných. Koučovanie je skôr nástrojom na rozšírenie a posilnenie osobného aj pracovného potenciálu. Je to proces, kde sa pri rozhovoroch s koučom dopracujeme k riešeniam a odpovediam na otázky týkajúce sa rôznych  oblastí  života.

Získaš motiváciu a inšpirácie na uskutočnenie svojich snov. Nájdeš reálne ciele, uvedomíš si, čo v živote naozaj chceš a akým smerom sa máš vybrať. Už nebudeš mať pred sebou prekážky ani problémy, ale reálne riešenia a výzvy. Ak ti ale koučovanie nevyhovuje a potrebuješ okamžité tipy a triky, tak využi mentoring. Ponúkam svoje skúsenosti  z oblasti vedenia ľudí, predaja či marketingu v podnikaní.

mám záujem o individuálne koučovanie alebo mentorovaný rozhovor 

koučovanie je pre každého, kto chce rásť

Slovo koučing alebo po anglicky coaching pôvodne pochádza z anglického slovesa „to coach“, ktoré sa používalo v súvislosti s prepravnými službami a znamenalo prepraviť niekoho z jedného miesta na druhé. Práve tento posun je základnou črtou rôznych definícií koučovania. Takže pre koho koučovanie je? V podstate pre každého, kto chce a kto je ochotný posunúť sa z bodu A do bodu B, respektíve vydať sa na cestu z miesta, kde sa nachádza dnes na miesto, kde by chcel (či túžil) byť. Koučovanie tiež vychádza z predpokladov, že v každom z nás je potenciál, ktorý sa naplno prejaví v momente, keď chceme a máme ochotu vziať náš život do vlastných rúk. Koučovaný je ten, kto prináša tému a ciele na koučing, a je iba na ňom, ako výsledky rozhovoru vo svojom živote využije.

zivotne koucovanie (life coaching)

životný (life) koučing

Prežívaš neľahké obdobie? Objavujú sa pred tebou prekážky v osobnom živote? Nie si spokojný vo vzťahu, trápi ťa zdravie, či rodinná situácia? Hľadáš niečo, čo ťa bude baviť a naplní tvoj život radosťou? Životné koučovanie pomáha nájsť odpovede na všetky citlivé otázky. Môže to byť téma týkajúca sa lásky či rodiny, aj osobného smerovania, životnej dilemy, medziľudských vzťahov i hľadania samého seba alebo správneho koníčka. Nesľubujem, že riešenia prídu ihneď, to záleží od tvojho odhodlania. Pomôžem ti objaviť tvoje skryté schopnosti, ktoré ti pomôžu s riešením toho, s čím dlhodobo bojuješ a s čím si aktuálne konfrontovaný.

pracovný (business) koučing

Potrebuješ sa zdokonaliť v práci? Chceš zlepšiť svoje predajné, prezentačné, komunikačné či iné zručnosti? Chceš byť manažér, ktorý nemanipuluje so svojimi podriadenými, ale dokáže ich počúvať a klásť im otázky, ktoré riešia situáciu? Chceš efektívnejšie riadiť svoj pracovný čas, svojich podriadených  ale aj samého seba? Alebo sa ti nedarí dlhodobo spĺňať úlohy a dosahovať očakávané ciele? Tak daj šancu biznis koučingu! Táto forma rozhovoru je ideálna aj vtedy, ak potrebuješ zvýšiť pozitívnu náladu, motiváciu a výkon tvojich zamestnancov. Biznis koučing  však nie je iba pre manažérov. Využiť ho môžu aj neriadiaci pracovníci a radoví zamestnanci.

o com je skolenie time management

kariérny (career) koučing

Dostal si sa v živote do situácie, kedy nevieš, ktorým smerom sa máš vybrať? Alebo si natoľko unavený, že možnosti, ktoré sú pred tebou, ani nevidíš? Nie si spokojný so svojou prácou? Nebaví ťa robota, ktorú vykonávaš, ani kolektív, v ktorom pracuješ? Hľadáš prácu, ktorá ťa bude napĺňať a finančne motivovať? Chceš zmenu, ale chýba ti odvaha a motivácia? Máš pocit, že by si dokázal omnoho viac? Tak sa určite prihlás na kariérne koučovanie! Ak si dlhodobo zamestnaný a dolieha na teba syndróm vyhorenia, alebo si ukončili štúdium a prácu si aktuálne hľadáš, kariérne koučovanie ti pomôže nájsť ten správny smer.

startup koučing

Jeden veľký sen. Jeden dobrý nápad. Jedna skvelá partia. V mnohých prípadoch aj toto stačí k tomu, aby mladí a talentovaní ľudia odštartovali svoju budúcnosť cez startup projekt. Patríš medzi nich? Si plný elánu a nekonečnej kreativity? Si presvedčený, že tvoj nápad je jedinečný a bezkonkurenčný? Miluješ to, čo robíš a chceš robiť to, čo miluješ? Ak áno, tak zdieľam tvoje nadšenie. Je dobré si však uvedomiť, že toto nadšenie tvorí 1%. Zvyšných 99% tvorí realizácia tvojich snov. Zvyšných 99% sú nečakané prekážky, neistota a hromada otázok… Startup koučovanie ti pomôže nájsť odpovede! Dodá ti sebadôveru a sebaistotu, aby začiatky tvojho podnikania neboli plné ťažkostí a problémov, ale vzrušujúcich výziev so skvelými riešeniami!

 

startup koucing

talentove koucovanie

talent (hobby) koučing

Tiež patríš medzi tých ľudí, ktorí sa okamžite dostanú do rytmu? Tvoje telo vás ťahá, aby si pretancovali celú noc, ale hanba ťa zastaví? Alebo si hlasnejší ako rádio a spievaš hit za hitom, ale iba v sprche, kde ťa nikto nepočuje? Nebodaj skrývaš nádherné kresby vo svojom šuplíku? Cítiš, že si v niečom výnimočný? Talentové koučovanie ti pomôže vyniesť na povrch tvoj skrytý potenciál! Vyjdi zo svojej ulity a začni sa venovať tomu, v čom si skutočne dobrý! Nechaj prebudiť svoje umelecké ja. Získaj energiu a odhodlanie ísť za svojim snom. Ukáž svojmu okoliu svoj výnimočný talent! Uvidíš, že získaš podporu. Spoznaj seba, posilni sebadôveru a daj si konkrétne ciele. Koučovanie ti dodá istotu, reálne základy, silnú motiváciu a podporí tvoju kreativitu.

skupinový (team) koučing

Potrebuješ zladiť skupinu ľudí, priviesť ich k samostatnosti, zefektívniť ich spoluprácu, či prehĺbiť pracovné vzťahy? Cítiš potrebu vytvárania a zdieľania tímových hodnôt? Skupinové koučovanie je vhodné pre tímy, ktoré pracujú na spoločných úlohách či projektoch. Táto forma koučovania je efektívna tiež pri formovaní nových skupín alebo ako nástroj prehĺbenia spolupráce v existujúcich skupinách. Tiež ho môžeš využiť na motiváciu ľudí, doplniť ním teambuildingové aktivity či rozvíjať kreativitu tímu. Pomáha uvoľniť napätie v tíme a odbúrať stres vzniknutý v pracovnom prostredí. Posilňuje dôveru a členovia tímu sa naučia na seba spoliehať.

o com je skolenie motivacia a sebamotivacia

prvý koučovací rozhovor či mentoring iba za 30€

 • úvodné stretnutie
 • 3000
  45 minút
 • štandardný rozhovor
 • 6000
  45 minút
 • balík 3 stretnutí
 • 15000
  135 minút
 • balík 10 stretnutí
 • 40000
  450 minút

Prvý rozhovor v trvaní 45 minút máš iba za 30€! Ceny ďalších stretnutí sú uvedené v cenníku vyššie. Ceny platia aj pre online koučing, napríklad cez službu Skype. Ceny sú konečné, nie som platcom DPH. Som certifikovaný kouč (s akreditáciou Ministerstva školstva Slovenskej republiky) a tiež som členom ICF (International Coach Federation) a SAKO (Slovenská asociácia koučov), čo ma zaväzuje k maximálnej diskrétnosti a k dodržiavaniu etického kódexu kouča.

Podpor svojich blízkych či kolegov a poteš ich koučingom či mentoringom formou darčekovej poulážky. Informuj sa o tejto možnosti e-mailom: info@kouc.club

zaregistruj sa na koučovanie cez kontaktný formulár

Ja ako kouč v tebe verím, lebo vidím tvoj potenciál. Nebudem ťa dirigovať, ani ťa karhať a ani ti nebudem dávať konkrétne úlohy. Iba ti budem klásť otázky. Koučovanie je totiž práve o tom, že vďaka správne cieleným otázkam ťa pomôžem nasmerovať na také riešenia, ktoré v tebe boli aj predtým, len ich bolo treba vydolovať. Pomôžem ti uveriť, že svoje ciele dokážeš dosiahnuť. Koučovanie bude naša spoločná cesta  pri riešení každodenných otázok, ale aj pri dosahovaní lepších pracovných výkonov.

V prípade záujmu o koučovanie vyplň formulár. Budem ťa kontaktovať, aby sme si dohodli termín stretnutia.

tvoje meno (povinné)

kontaktný e-mail (povinné)

telefónny kontakt (povinné)

tvoja správa (povinné)